Eesti Vabariigi taassünnipäev Puiatus

 20.august.2011
Laupäeval, 20. augustil 2011.a tähistati Puiatu renoveeritavas seltsimajas Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 20-ndat aastapäeva nauditava kontserdiga, mille korraldas Puiatu Haridusselts. 

Projekti rahastas Kohaliku Omaalgatuse Programm.

Värske välimuse saanud haridusseltsi maja trepil tervitas rõõmsalt saabuvaid külalisi seltsi eestvedaja ja projektikirjutaja Sirje Kannel, saalis võttis tulijaid vastu mõnus Toomas Oks lõõtspillimuusikaga.

Kontserdi alguseks kogunes siseviimistluseta ja eelmise sajandi alguse hõngu saal rahvast täis. Kutsed ja väliplakatid olid meelitanud inimesed sel õhtul oma kodust välja kuulama ja nägema, vaatama ja mõtlema. Tuldi peredega, oli lapsi, noori ja eakaid kodukülast ja kaugemalt, esinejaid oma vallast ja naabrusest.

Kontserdi „Meie elame Eestimaal" juhatas sisse Toomas Oks lõõtspillilooga „Ukuaru valss". Sellele järgnes kohalike laste kodune ja armas luuletus, ehk kontserdi nimilugu. Iga laps ütles oma praeguse kodutalu nime ja mida luulerida edasi, seda julgemaks läks laste hääl ja lõpuks oli kuulda lubadus suureks kasvades oma kodutallu tagasi tulla. Hümn kõlas saalisolijate poolt laulduna seekord kuidagi eriti selgelt ja kaunilt. Kui hümnihelid olid vaibunud, mõtiskles päevateemal Sirje Kannel. Kontsert jätkus laulude ja tantsudega: naisansambel „Olla Daam" Toomas Volli juhendamisel, Paistu valla Holstre naisrühm „Kuremari" Kristi Pajuste juhendamisel, Pärsti valla segarühm „Pärilised" Vaike Rajaste juhendamisel ja kohalike tütarlaste trio Ene Uulandi juhendamisel ning väärikaim esineja Maimu Närripä enda kirjutatud lauluga Puiatust, tegid õhtu nauditavaks ja meeleolukaks. Leader projektist saadud toetusel ostetud helitehnika ja uhiuus elektriklaver võimaldas teostada head mõtted.

Kontserdi lõppedes tänas Sirje Kannel kõiki abilisi, toetajaid ja vabatahtlikke, kes seltsimaja tegevustes osalenud ja ürituste korraldustega seotud. Märkimisväärne hulk tänukirju jagatud, kõlasid kontserdi lõpuloo esimesed read: Looja, hoia Maarjamaad ja andesta meile me vead... ehk Ülo Luht'i poolt naisrühmade tantsuks seatud „Palve".

Kogu kava oli kokku seadnud naisansambli juhendaja Toomas Voll, kes innukalt ja heatujuliselt oskas etteasted omavahel sõnaliselt siduda.

Kontserdi lõppedes olid kõik palutud rahvamaja õuele, kus õhtuhämaruses tuletantsijate etendust oodates teed ja tublide naiste maitsvaid küpsetisi mekkida sai. Süüdati lõke Üllar Mutli firma M.K.Metall OÜ kingitud kaunil lõkkealusel ja aeti omavahel juttu. Pool kümme kostsid plaadilt Metsatöllu esitusel lauluread: üle vainude valendav aas... ja ette astusid tuletantsijad Tartust. Tule ilu ja tantsijate osavus panid ahhetama ja plaksutama. Õhtu oli soe ja vaikne. Inimesed jäid lõkke äärde jutlema veel pärast taassünnipäeva väärikat finaali. Eestimaa on ilus paik elamiseks.

Marika Kivistik, “Kuremarja” tantsija

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: