„Pärilised“ pidasid oma viiendat sünnipäeva.


Kaasaeg on tõstnud elutempot ja mitte ainult igapäevane elu ja töö ei kulge lubamatult kiires tempos, aga ka meeldivate hobidega tegeledes kulgeb aeg kiiresti. Alles istusime ühe vahva seltskonnaga, kes nautisid rahvatantsu, ümber laua ja otsustasime täiesti uue segarahvatantsurühma loomise üle. Käis pinev mõttetöö, et milline võiks küll meie nimi saada, variante oli päris mitukümmend, aga peale jäi meie tantsuõpetaja Vaike Rajaste pakutud nimi – „Pärilised“, et ikka elu ja tantsud käiksid päripäeva.

Hooaeg 2014/2015 on meie rühmal juba viies. Kuna mõtlesime, et ei hakka oma sünnipäevapeoga Rahvusvaheliste Hansapäevadega konkureerima, siis otsustasime peo poole hooaja piiril maha pidada. Nii saigi teoks meie 5. aasta sünnipäevapidu möödunud laupäeval 31. jaanuaril 2015 Ramsi Vabaajakeskuses.

Peo kavandamisega alustasime juba sügisel ja säravaid mõtteid lisandus läbi talve, kõiki kahjuks ei mahtunud kavva ning ootamatused (Poola tantsugrupi puudumine) muutsid peo toimumiskohta ja kava nädal enne pidu. Aga ettevalmistuste peamine raskus jäi siiski meie kuldaväärt juhendajate: maestro Maire Rahneli (majanduslik pool) ning õpetaja Vaike Rajaste (tantsud ja etlemine) kanda. Südamest tänud ja kiitus selle töö ja vaeva eest!

Minijuubelipidu algas tantsijatele nagu tavalise kodusünnipäeva ettevalmistus – poisid seadsid lauad paika ning nõud lauale ja tüdrukud tükeldasid suupisteid dipivaagnatele.

Mida tehakse rahvatantsurühma sünnipäevapeol? Muidugi tantsitakse! Sestap olime endale külla palunud mõned sõprusrühmad – Elurõõm, Vabajalg, Udusõlg ja Omas Rütmis, kellelt soovisime kingituseks paari tantsu ettekandmist. Rõõm oli näha niipalju rahvariides külalisi!

Esimesed külalised, kes meid õnnitlema tulid, olid endise segarahvatantsuansambli Viljandi rühma tantsijad, kellega koos paar paari praegused „Päriliste“ tantsijad oma tantsuteed alustasid. Tore oli taas vana tarkust tõdeda – kord rahvatantsu juurde jõudnud inimesed ei saa nii kergelt sellest enam loobuda ja nii ongi loodud „Elurõõm“, kus kaudselt võttes meie eelkäijad ikka veel tantsu keerutavad. 

Peo alustuseks andsime väikese kontserdi ning tantsisime sel sügisel õpitud uued tantsud: "Polka-masurka", "Ukuaru valss", "Vanaviisi valss". Tantsupausides rääkis Vaike tantsimise positiivsest energiast ja meie rühma nime saamisloost ning Pärilistest endist nimetades kõik tantsijad ja igaühe kohta midagi iseloomustavat. Oma etteaste lõpetasime "Viiulivalsi" ja "Pärliineriga", mis on meie õpetaja loodud nimilugu. Vaatajate tungival nõudmisel  esitasime lisaloona  "Sangaste Jussi armulugu". Kontsert õnnestus oivaliselt!  

Külalistest õnnitlesid meid maavanem Erich Palm ja vallavanem Ene Saar koos volikogu esimehe Kaupo Kasega ning kõik rühmad, keda olime külla palunud, kuigi meie soovitud kingituseks olid tantsud, mitte kingipakk ja lilled!!! Suured tänud kõigile sõpradele! 

Järgnes mulgipudru, hapukurgi ja keefiri jagamine/söömine ning taustaks jooksid slaidid meie rühma erinevatest ettevõtmistest. Tantsumuusikat mängis Hero ja tantsuplats oli jalakeerutajaid täis. Järgmises pausis esinesid meie sõprusrühmadest Elurõõm, Udusõlg ja Omas Rütmis. Pidu jätkus pidutantsuga ansambli saatel. Järgmise vaheaja täitis Vabajalg oma tantsudega ning siis pakkusime imeilusat ja maitsvat sünnipäevatorti, SUUR AITÄH LEILI! Jõudsime veel tantsumänge mängida ning lõbus seltskond laiali minemisega ei kiirustanud. Lõpetuseks koristasime nõud ja saali ning jõudsime koju kella kolmeks öösel. 

Albert Särg võttis kogu peo videole, ilmselt seda kogu rühmaga üle vaadates tuleb vahva naeruõhtu. Oli tõeliselt vahva sünnipäevapidu! Aitäh kõigile – korraldajatele ja osalejatele!

Ülle Mägin Päriliste tantsija.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: